Усиновлення, опіка і прийомна сім’я: в чому різниця ?

Усиновлення, опіка і прийомна сім’я: в чому різниця ?
Усиновлення, опіка і прийомна сім’я

 – це різні форми сімейного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування. Кожна з них має свої особливості та переваги.
Усиновлення

 – це юридичний акт, який встановлює між усиновлювачем і усиновленим такими ж правами і обов’язками, як між кровними батьками і дітьми. Усиновлені діти

 отримують прізвище, ім’я та по батькові усиновлювачів, а також право на спадщину та еліменти.

Опіка встановлюється над дітьми

 до 14 років, а піклування – над дітьми від 14 до 18 років або рішенням в судовому порядку. Опікун або піклувальник не є юридичним батьком дитини, але має право представляти її інтереси в усіх сферах життя. Державна соціальна допомога при встановленні опіки на дітей

віком до 6 років – 6407,50 гривень на дітей з інвалідністю віком до 6 років – 8970,50 гривень на дітей віком від 6 до 18 років – 7990,00 гривень.

Першочергове право на опіку мають родичі

Автоматично припиняється опіка при досягненні дитиною повноліття.
Прийомна сім’я

 – це сім’я, яка бере на виховання та спільне проживання від однієї до чотирьох дітей, які позбавлені батьківського піклування. Прийомні батьки не є юридичними батьками дітей, але мають право та обов’язки щодо їхнього виховання та розвитку. Грошове забезпечення виплачується одному з батьків на кожну дитину в прийомній сім’ї, враховується стаж роботи, виплати на кожну дитину віком до 6 років – 6407,50 гривень на дітей з інвалідністю віком до 6 років – 8970,50 гривень на дітей віком від 6 до 18 років – 7990,00 гривень.
Яка форма сімейного виховання є найкращою

?
Відповідь на це питання залежить від індивідуальних обставин і потреб кожної дитини. Якщо дитина позбавлена батьківського піклування важливо, щоб вона виховувалась в сім’ї, яка зможе забезпечити їй любов

, турботу і повноцінний розвиток.
Усиновлення

 – це найбільш пріоритетна і наближена до сімейних форм виховання. Усиновлена дитина стає повноправним членом сім’ї усиновлювачів, має такі ж права і обов’язки як і їхні біологічні діти.
Однак усиновлення – це також досить складний процес, який вимагає від усиновлювачів підготовки документів та відповідального ставлення до виховання дитини.
Прийомна сім’я

 – це форма сімейного виховання, яка може бути як тимчасовою, так і постійною. Прийомні батьки не є юридичними батьками дітей, але мають право та обов’язки щодо їхнього виховання та розвитку. Прийомна сім’я може бути як спеціалізованою, так і загальною. Спеціалізовані прийомні сім’ї працюють з дітьми, які мають особливі потреби, наприклад, з дітьми з інвалідністю або з дітьми, які пережили травму.
Щоб створити прийомну сім’ю необхідно пройти навчання, отримати сертифікат, взяти на виховання дитину, підписати договір з виконавчим комітетом про влаштування дитини на виховання та проживання.
ДБСТ – (5-10) дітей

 включаючи власних.
Вимоги до прийомних батьків

:
• Вік прийомних батьків повинен бути не менше 25 років для чоловіків і 22 років для жінок, на час досягнення дитиною повноліття один з прийомних батьків не повинен досягти пенсійного віку.
• Прийомні батьки повинні бути одружені або мати офіційний договір про співжиття

.
• Прийомні батьки повинні мати здоров’я, яке дозволяє їм займатися вихованням дітей.
• Прийомні батьки повинні мати житло, частку майна або власну житлову площу, яке відповідає санітарно-гігієнічним нормам і може забезпечити належні умови для життя та виховання дітей

.
Вимоги до житла для прийомної сім’ї

:
• Житло повинно бути розташоване в населеному пункті, де проживає орган опіки та піклування, який здійснює нагляд за прийомною сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *