Профілактика втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

У зв’язку з останніми подіями в м. Івано-Франківську, а саме підривом російськими спецслужбами двох підлітків, завербованих ними для здійснення диверсійної діяльності, закликаємо всіх бути особливо уважними та обережними.
Втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність — це серйозна проблема, яка полягає у залученні осіб, які не досягли 18-річного віку, до вчинення злочинів або інших правопорушень. Це явище становить значну загрозу для суспільства, оскільки завдає шкоди не тільки самим дітям, але й їхнім сім’ям, а також підриває основи правопорядку.
Злочинна діяльність неповнолітніх в умовах війни має особливий характер. Війна створює середовище, яке сприяє збільшенню злочинної поведінки серед неповнолітніх дітей. Причини залучення неповнолітніх у злочинну діяльність можуть бути різноманітні: проблеми в родині, відсутність належної уваги з боку дорослих, негативне середовище, вплив «поганих» компаній чи соціального оточення.

                           ПОРАДИ БАТЬКАМ:
  • підтримка у сім’ї (батьки повинні брати активну участь в житті своїх дітей);
  • контроль за вільним часом та впливом оточення (діти мають мати чітко визначений розпорядок дня, зокрема особливий контроль з ким вони спілкуються в інтернеті та поза ним);
  • залучення до позашкільної роботи (залучення дітей до гуртків, спортивних секцій та культурологічних заходів може допомогти відвернути їх від впливу вулиці чи небезпечної компанії);
  • підтримка/допомога (психологічна допомога для дітей що пережили травми війни, звернення за психологічною допомогою у випадку агресії, труднощів у спілкуванні).
                          ПОРАДИ ДІТЯМ:
  • бути обережними в інтернеті та соціальних мережах;
  • бути обачними із пропозиціями від незнайомих людей (повідомляти батькам);
  • поширювати інформація тільки з офіційних ресурсів;
  • звертати увагу на ознаки обману (наприклад пропозиції щодо швидкого збагачення).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *