ЩО ТАКЕ БУЛІНГ…?

Булінг, ми все частіше чуємо цей термін, у кожному закладі освіти проводяться виховні години на цю тему, проте для багатьох він досі залишається незрозумілим. Спробуємо розібратись, що ж він означає.
У будь-якому колективі виникають конфлікти, в тому числі і дитячому. За допомогою таких ситуацій діти та підлітки вчаться відстоювати свою думку, йти на компроміс, взаємодіяти в соціумі. Проте, коли цькування носять систематичний характер, а агресія спрямовується на конкретну дитину, тут вже йде мова про булінг.
БУЛІНГ – це агресивна і неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним тиском.
Булінг (цькування) в закладах освіти – це випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та на прилеглих територіях, за межами закладу освіти під час освітніх заходів, в тому числі дорогою до (із) закладу освіти.
Види булінгу:
🔸фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси);
🔸психологічний (обзивання, глузування або висловлювання, якими ображається стать, раса або національність, виключення інших із групи розповсюдження пліток або чуток);
🔸економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей);
🔸кібербулінг (новий вид булінгу, який виник з приходом в наше життя соціальних мереж: образливі повідомлення з погрозами, відредаговані фотографії, блокування профілів, навіть шантаж).
Булінгу може зазнати будь-яка дитина, але жодна не заслуговує на таке ставлення. Не треба соромитися зізнатися іншим, якщо ви є жертвою чи свідком булінгу. Найкраще сказати про це дорослим, яким ви довіряєте, батькам, класному керівнику, соціальному педагогу. Пам’ятайте, що коли кривдника не зупинити, можуть постраждати інші діти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.