Кіднепінг … та як йому протидіяти?

Як захистити дитину від кіднепінгу?

Щодня, гортаючи стрічку новин, з екранів телебачення, рекламних білбордів та газетних сторінок ми бачимо заклики допомогти в пошуках чергової зниклої дитини. В зв’язку з цим, розкриваємо поняття кіднепінгу, причини його виникнення та розповсюдження, способи його уникнення.
Кіднепінг – викрадення людей (частіше дітей) з метою шантажу, отримання викупу.
Відповідальність за викрадення людини закріплюється ст. 146 Кримінального кодексу України. Кваліфікуючою ознакою незаконного позбавлення волі чи викрадення людини є вчинення цього діяння щодо малолітньої, а не неповнолітньої особи. Отже, викрадення малолітньої дитини кваліфікується за ч.2 ст.146 ККУ, а неповнолітньої – за ч.1.
Злочинці, викрадаючи дитину, мають, як правило, мету збагачення та наживи, адже дитину можуть використати для трансплантації органів, зайняття жебрацтвом, примусової праці, для отримання викупу від сім’ї тощо.
Окремим видом кіднепінгу, який набув поширення в Україні, є так званий «сімейний кіднепінг» – це викрадення дитини одним із батьків у іншого. Зустрічається він здебільшого у випадку розлучення подружжя. Часто один із батьків всупереч рішенню суду намагається вивезти чи взагалі вивозить дитину за кордон. Є батьки, що змінюють місце проживання щомісяця й не повідомляють про це колишню дружину чи чоловіка, які втрачають зв’язок із дитиною. Такі випадки досить поширені, проте на законодавчому рівні відповідальності за сімейний кіднепінг поки не встановлено. Аналізуючи усе вищевикладене, робимо висновок, що для зменшення кількості випадків кіднепінгу необхідно здійснювати превентивні заходи – навчати дітей правильного поводження з незнайомими дорослими, супроводжувати їх на прогулянках. В наш час є велика популяризація соціальних мереж і форумів, тому лиходії можуть шукати жертв і в інтернеті. Адже у віртуальному просторі легко ввести в оману, видати себе за того, ким ти не є насправді. Тому ніколи не потрібно розповідати про себе конфіденційну інформацію – ім’я, прізвище, адресу, телефонний номер, не розміщувати світлини та ніколи, ні під яким приводом, не ходити на зустріч із віртуальним «другом».
Подбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.